»Vse več držav za obrambo namenja najmanj dva odstotka BDP-ja, leto 2022 pa je bilo osmo zaporedno, ko so evropske zaveznice povečale svoje obrambne izdatke. Pričakujem, da se bo to nadaljevalo tudi v letošnjem letu.«
»Zelo jasna politična zaveza te vlade je, da poveča obrambne izdatke.«
»Menim, da bo Slovenija že naslednje leto namenila 1,55 odstotka BDP-ja za obrambne izdatke, ki se naslednje leto lahko dvignejo na 1,63 odstotka«
»Prepričan sem, da če se ne bo v fiskalnih pravilih povečanje obrambnih izdatkov ustrezno obravnavalo, potem ne bo samo Slovenija, ampak večina evropskih držav imela res velike izzive, kako ta cilj izpolniti.«
»Menim, da bo Slovenija že naslednje leto namenila 1,55 odstotka BDP-ja za obrambne izdatke, ki se naslednje leto lahko dvignejo na 1,63 odstotka.«
»Obrambni proračun bi se povečal, to mislim, da je logična posledica. Vsekakor bodo šli po tem zakonu obrambni izdatki v smeri 1,5 odstotka BDP-ja.«
»Evropska unija ne more braniti Evrope, saj 80 odstotkov Natovih obrambnih izdatkov prihaja od zaveznic Nata, ki niso članice EU-ja.«
»Vem, da se v Sloveniji nekateri ne strinjajo z dvigovanjem obrambnih izdatkov. Do tega imajo vso legitimno pravico, kajti živimo v demokratični državi.«
»Novi obrambni izdatki bi morali biti učinkovito izkoriščeni.«
»Kakšni bodo obrambni izdatki, bo pokazal čas.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju